Střelba v ostravské nemocnici – 4 mrtví a pachatel na útěku

OSTRAVA DNES 10.12.2019 v 07:19 Policisté přijali oznámení o střelbě v nemocnici v Ostravě Porubě. Na místě nyní policisté zasahuji. Proběhla evakuce osob.

Na místě události jsou čtyři mrtví a dvě těžce zraněné osoby. Policie po pachateli intenzivně pátrá. Žádáme veřejnost o součinnost, v případě jakýchkoliv poznatků nás, prosím, kontaktujte na lince 158.

Prakticky všechny dostupné policejní hlídky z okolí zasahují v úterý ráno v areálu Fakultní nemocnice v Ostravě, kde mělo podle oznámení dojít ke střelbě.

Po pachateli policisté intenzivně pátrají. Mělo by jít o cca 180 centimetrů vysokého muže v červené bundě.

Policisté evakuovali až stovky lidí. Na místo vzlétl policejní vrtulník a povolán byl Útvar rychlého nasazení.

Policie prosí, aby lidé své případné poznatky k pachateli sdělili na tísňové lince 158.

Aktualizováno v 10:38

Policie přijala oznámení o střelbě v 7.19 hodin. První hlídka přijela na místo v 7.24. V současnosti provádíme úkony směřující ke ztotožnění pachatele a zajišťujeme bezpečnost v okolí místa události. Děkujeme veřejnosti za součinnost!

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák:

Když jsem se dověděl o tom, co se ve fakultní nemocnici stalo, padl na mě vztek a smutek zároveň. Jak je možné, že se něco takového stalo?! Kdo si to mohl dovolit, přijít do nemocnice, kde lidem lékaři a sestry život vracejí, a střílet bezmocné pacienty?! Je mi líto těch lidí, kteří měli celý život před sebou a někdo jim ho šmahem, zcela bezdůvodně vzal. Je mi líto jejich rodičů, příbuzných, kamarádů a přátel, kterým se tak z minuty na minutu život obrátil vzhůru nohama a už nikdy nebude nic, jako bývalo. Vyjadřuji jim hlubokou soustrast. Myslím i na ty, co přežili. Z fyzických zranění se nejspíš většina z nich vyhrabe, jsem si ale jist, že na bolest duše už do konce svých dní nezapomene nikdo. Uděláme vše pro to, aby byl střelec dopaden a spravedlivě potrestán.