Tipy na výlety nejen po Hukvaldech, ale také po okolních městech

Tipy na výlety nejen po Hukvaldech, ale také po okolních městech

Hukvaldy jsou známí hlavně pro zdejší impozantní zříceninu středověkého stejnojmenného strážního hradu, která je zároveň jednou z největších hradních zřícenin na Moravě. V současné době je to také nejvyhledávanější turistický cíl. I když malebná obec nacházející se v okresu Frýdek-Místek má jen něco kolem dvou tisíc obyvatel, turistů je zde stále mraky. Může za to ostatně nejen zřícenina hradu Hukvaldy, která byla zvětšována a zdokonalována po dlouhých pět staletí, dokud zde nevypukl požár, po němž už nedošlo k obnovení hradu, ale také za tak vysokou návštěvnost může i fakt, že zde žil a pobýval skladatel Leoš Janáček, jenž zde napsal mnoho svých významných skladeb. 

Kromě hradu Hukvaldy tak lidé navštěvují i jeho dům, kde je vše tak, jak to skladatel zanechal. Ostatně Hukvaldy skrývají ještě mnohé jiné turistické cíle. 

Tipy na výlety v Hukvaldech

Do Hukvald se jezdí také za zdejší oborou, kde je možné zhlédnout pomník lišky Bystroušky. Obora se rozprostírá kolem hradu, projdete jí, pokud na hrad půjdete. Kromě obory stojí za navštívení také Tropic Hukvaldy, kde je možné zhlédnout exotické rostliny a zvířata v čele s mluvícími papoušky. 

Tipy na výlety v okolních městech a blízkém okolí Hukvald

Pokud se budete v Hukvaldech nacházet, nemusíte celý den strávit jen zde. Je možné také navštívit i okolní města, kde je taktéž mnoho lákadel. Až tedy budete mít po návštěvě nádherného a skvělého Tropicu Hukvaldy, zavítejte třeba do muzea Sigmunda Freuda nebo třeba do Kopřivnice, kde je oblíbené a krásné muzeum automobilky Tatra. 

Pokud jste milovníkem zřícenin, kromě zříceniny hradu Hukvaldy navštivte také zříceninu hradu Šostýn. Pro milovníky muzeí máme ještě dalších několik tipů, a sice třeba doporučujeme návštěvu muzea cínu nebo stojí za zhlédnutí i soukromá galerie motýlů a brouků.