Craft RunFest

Účastnili jste se běžeckého závodu Craft RunFest?

Skvělých akcí není nikdy dost – tedy hlavně v Ostravě, kde se takových různých akcí koná celá hromada. Není víkendu, kdy by se něco nedělo. Mnoho lidí si myslelo, že takové akce skončí létem, ale není to tak. Řada akcí byla k dispozici i během podzimu. Těšit jste se mohli (a ještě můžete) na komentované prohlídky, na své si však přišli i milovníci sportu. Konal se totiž dlouho očekávaný Craft RunFest. Byli jste jeho součástí?

O běžecké závody je poměrně velký zájem, proto se není čemu divit, když zájem o Craft RunFest byl naprosto enormní. Startovalo se 24. září na Masarykově náměstí – jednalo se o výbušnou směs pohybu a té nejlepší muziky! Bavily se nejen děti, ale také jejich rodiče – to se musí nechat.

Co nás všechno čekalo?

Na letošním ročníku Craft RunFestu nás čekalo hned několik běžeckých disciplín. Zaběhnout jste si mohli nejen maraton, ale také i půl maraton, dále také deset kilometrů nebo štafety, které byly o 6×6 kilometrech. I pro děti se tu našly běžecké závody, které byly určeny pro všechny věkové kategorie. Dokonce se v těchto dětských závodech ocitly i maminky s kočárky.

Maraton pro dobrou věc

Celý letošní ročník Craft RunFestu se nesl ve znamení dobré věci. Jednalo se vlastně o benefiční běh a letos výdělek putoval pro handicapované lidi. Záštitu letos poskytl projekt JOYRUN.

Cílem tohoto běžeckého závodu bylo nejen podpořit dobrou věc, ale také se chtělo oživit Ostravu, což se rozhodně povedlo. Ukázala se nejen historická, ale také industriální i zelená Ostrava, což rozhodně ocenili hlavně ti, kteří Ostravu teprve poznávají.

Mimo to sem přijeli i maratonští běžci z celého světa, tudíž o různé národnosti tu nebyla nouze. Maraton jako takový se tak představil široké veřejnosti v plné parádě, což bylo také cílem této velkolepé běžecké ostravské zářijové události.