Obsah mobilní aplikace

Víte, co by měla obsahovat každá dobrá mobilní aplikace?

Mobilní aplikace stahujeme dnes a denně. Jsou to naši pomocníčci, kteří ulehčují či často urychlují náš život. Nejčastěji si stahujeme mobilní aplikace sociálních sítí, a to proto, že chceme být neustále v kontaktu s přáteli, kteří jsou často vzdáleni i několik stovek kilometrů. Kromě aplikací sociálních sítí si stahujeme i aplikace e-shopů či firem, o které se zajímáme. Mít mobilní aplikaci není vůbec špatné. Doporučujeme je nejen firmám, které nabízí nějaké zboží, ale i městům či vesnicím. Právě pomocí mobilní aplikace budou občané skvěle informováni.

Samozřejmě je třeba, aby aplikace měla to, co mít má. Otázkou však je, co by mobilní aplikace měla obsahovat?

Co by měla obsahovat?

Tvorbou mobilních aplikací se zabývá nejedna společnost. Většina však zapomene na základní věci, které mobilní aplikace musí mít, které musí obsahovat. Mezi ně se řadí perfektní obsah. Každá aplikace by měla mít bezchybnou obsahovou stránku. Pomocí Fotoboxu se může aplikace stát populární, protože prostřednictvím něj budou moct lidé například soutěžit. Pokud se jedná o e-shop, neměla by chybět tlačítka „koupit, zavolat, poslat“.

Samozřejmostí je i editovatelný formulář či možnost přejít na mobilní verzi webu.

Na koho se obrátit, pokud chci vytvořit mobilní aplikaci?

Jak jsme zmínili, tvorbou mobilních aplikací se dnes zabývá nejedna společnost. Kvalitní a bezchybné služby nabízí jen jedna z nich, a to společnost PepiApp. Společnost se zaměřuje na vývoj mobilních aplikací jak pro Android, tak pro iOS. Své služby nabízí nejen v Praze, ale po celé České republice.

O tvorbu mobilních aplikací mají čím dál větší zájem města, která pomocí aplikací informují své občany o aktuálním dění. Mezi klienty společnosti PepiApp se neřadí jen města, ale samozřejmě i firmy, a to například Hyundai. Stálými klienty je i Slezské divadlo Opava, Hotel Beltine či mnoho festivalů a restaurací.

Než si o mobilní aplikaci zažádáte, je třeba mít na mysli, že samotná aplikace nestačí, důležité jsou i prezentační webové stránky.