Jak se připravit na psího společníka

Jak se připravit na psího společníka

Psi jsou členy snad každé druhé domácnosti. Nejvíce psů vlastní lidé ve Spojených státech amerických, kde se psi dokonce dávají do závětí nebo smluv, zkrátka se zde berou skutečně jako členové rodiny, kteří mají nárok na dědictví v případě úmrtí pána. U nás zatím nejsou pejsci bráni tak vážně, i když se k nim samozřejmě chováme dobře, s láskou, pokorou a respektem. Mnozí lidé si svého čtyřnohého psího společníka pořizují ve chvíli, kdy potřebují mít neustálou společnost, kdy pracují z domova a potřebují, aby je někdo občas vytáhl na vzduch. Pejsek je ideálním společníkem, na kterého je však třeba se připravit.

Jak se říká, pejsek už je jako dítě. Je tedy třeba mu nachystat základní výbavičku, stejně jako se to dělá u dětí. Co však do psí výbavičky patří a na co by žádný majitel psího čtyřnohého přítele neměl zapomenout?

Má pejsek místo, kde bude spát?

Je třeba si zodpovědět několik základních otázek. Například tu, která se ptá, jestli má pejsek kde spát. I když mnozí pejsci nejraději spí v postelích svých majitelů, měli by mít své místo, kde budou trávit svůj čas, když budou na pána naštvaní nebo když budou uražení. Dnes lze koupit mnoho zajímavých podestýlek pro psa, pelechy je možné koupit v různých barevných provedeních tak, aby se vám vždy hodily do perfektně zařízené a sladěné domácnosti. Nezapomínejte ani na polštářky, díky nimž bude mít pejsek veškeré pohodlí.

Má pejsek, z čeho jíst a pít?

Mističky jsou nedílnou součástí každé psí výbavičky. Všichni psi musí mít něco na pití a něco na jídlo, to je zkrátka základ, který není třeba obhajovat.

Má si pejsek, s čím hrát?

Součástí základní výbavy pro psa jsou i hračky, a to konkrétně různé kostičky nebo gumové hračičky, s nimiž si vydrží hrát dlouhé hodiny. Díky tomu, že pes bude mít, co žvýkat, nebude žvýkat nábytek nebo jiné vybavení domu.

Vše můžete nakoupit na iridog.cz, kde šijí chovatelské potřeby pro psy a kočky. Rodinná firma se sídle v Ostravě, kde se již od roku 2010 snaží vyhovět nejen zákazníkovi, ale i čtyřnohému mazlíčkovi.