polské dny

Jaké byly letos Polské dny v Ostravě?

Ostrava neustále žije různými akcemi, které se pořádají. Například nedávno se konaly různé festivaly, které nebyly jenom hudební. Janáčkova filharmonie neustále koná různé koncerty, které nadchnou hlavně starší publikum. Nová radnice pořádá neustále celou řadu akcí, které nadchnou hlavně děti. Ostatně před nedávnem se konaly Polské dny, kterými žilo vážně celé město.

Polské dny v Ostravě byly velice očekávanou událostí. Jednalo se vlastně o jakousi multižánrovou přehlídku věnovanou Polsku. Vše vzniklo ve spolupráci s Polským institutem v Praze, kdy se do spolupráce s touto institucí vrhlo Centrum PANT.

Kdy se letošní Polské dny v Ostravě 2017 konaly?

Letos se tyto Polské dny konaly samozřejmě v Ostravě, a to na různých místech, které byly věnovány Polsku. Konaly se letos na konci října, a to celý týden – od 21. do 29. října. Celá tato velkolepá událost měla na každý den připravený bohatý program, který se nesl hlavně v kulturním a vzdělávacím duchu. Program byl ušitý na míru naprosto všem, nikoliv jenom dospělým, kteří mohli popřemýšlet nad tím, jak to vlastně v Ostravě tenkrát bylo.

Měla tato akce nějakou záštitu?

Záštitu nad touto akcí převzala dokonce velvyslankyně Polské republiky, tedy Graźyna Bernatowicz, dále taky polský generální konzul Janusz Bilksi, taky náměstek ostravského primátora Zbyněk Pražák a taky starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

Jaký byl program?

Letošní program byl opravdu velice pestrý. Například jsme mohli být součástí výstavy Krásy Dolního Slezska, která se uskutečnila na Masarykově náměstí. Dále jsme mohli být součástí Vernisáže výstavy a slavnostního zahájení Polských dnů v Ostravě, které se konalo opět na tom stejném místě, tedy na Masarykově náměstí. Čekalo nás taky promítání filmu Poslední dorina a taky prezentace od Adama Mazura.