ostrava pomáhá

Ostrava pomáhá – kolik se vybralo pro Milušku Bundilovou?

Letošní rok je pro Ostravu velice výjimečný. Přece jenom se letos slaví její 750. narozeniny! Ano, už je to přesně 750 let, kdy se světlu světa ukázala první písemná zmínka o tomto krásném městě, které se dneska řadí do trojice těch největších měst v České republice. V rámci těchto oslav se taky konalo dobro a dělaly se samé dobré věci. Například se výrazně pomohlo patronce cyklotýmu – Milušce Bundilové.

Jak to sama nazvala, tak to byl pro ni okamžik, jenž by se dal popsat jako kapka štěstí v moři smůly. Patronka Miluška Bundilová z Ostravy během oslav 750. narozenin Ostravy dostala šek ve výši 33 333 korun, který ji předali členové cyklotýmu Ostrava 750!!!. Tohoto týmu je patronkou a tento tým se letos zúčastnil i Metrostavu Handy Cyklo Maratonu.

Z čeho je částka složená?

Tato částka se skládá hned z několika částí. Nejdříve je to 22 100 korun, které pro ni vyšlapala veřejnosti, když se pořádal průjezd soutěžních týmů Ostravou, a dále pak zbylých 11 233 ji věnovali jako dar členové týmu. Je to od nich tedy velice šlechetné.

Kdo je Miluše Bundilová?

Pokud jste o této dámě zatím neslyšeli, jedná se o rodačku z Ostravy, která si na konci letošního května zlomila žebra, lopatku a taky si velice poškodila míchu. Vše se stalo při pádu z kola. Jedná se o maminku dvou dětí (dcera devět let, syn pět let). Je květinářskou a rekreační sport naprosto miluje. Nejdříve byla pacientkou Fakultní nemocnice v Ostravě, ale poté se musela přemístit do nemocnice Motol v Praze.

Svou cestu ale nevzdává a nyní je v Rehabilitačním ústavu v Hrabyni. Šek jí výrazně pomůže při nákupu rehabilitačních pomůcek, které by pro ni jinak byly sotva dostupnou záležitostí.

Co je to Metrostav Handy Cyklo Maraton?

Pokud vás v článku zarazil opravdu dlouhý název maratonu, pak bychom vám to mohli vysvětlit. Jedná se o čtyřdenní benefičně-sportovní akci, která má charitativní rozměry.