kondor královský

Nové bydlení pro kondora královského – kde bude?

Jelikož je podzim v plném proudu, musíme si zvyknout na ošklivé počasí. Neustále prší, je chladno, fouká vítr a my se často nachladíme. Nicméně i během sychravého podzimu můžou přijít chvilky, kdy bude opravdu krásné počasí, které nám vykouzlí úsměv na tváři. Během takového počasí bychom rozhodně neměli zůstávat doma, ale měli bychom vyrazit na nějaký výlet. Například takové zoologické zahrady jsou otevřeny po celý rok.

Mezi nejoblíbenější zoologické zahrady v České republice patří taky samozřejmě ta ostravská. Jedná se o krásnou, rozsáhlou zoologickou zahradu, která nabízí opravdu mnohé exotické druhy, které jen tak někde nenajdete. Neustále se zde taky opravují a staví nová bydlení pro zvířata, aby se zde cítila opravdu pohodově a jako doma.

Například i takový kondor královský bude mít svůj nový domeček.

Těšte se na nové voliéry!

Město Ostrava aktuálně zveřejnilo výzvu, která pojednává o realizaci stavby voliéry právě pro krásného kondora královského. Tato voliéra by měla být obecně pro rozsáhlé druhy ptactva, ale pro kondora především. Tato realizace a stavební úpravy by se měly jednat současného pavilonu, v němž se nacházejí drobné šelmy. Cílem celé této změny je vytvořit zcela novou publikaci pro ptáky a taky pro hlodavce.

A k tomu nový přístřešek pro návštěvníky

Společně s voliérou by se měl přistavit taky nový odpočinkový přístřešek, který by byl určen pro pěší návštěvníky. Účelem je hlavně propojit expozici malých šelem s pavilonem indických zvířat. K tomu všemu se má připojit i realizace vyhlídkové trasy, která by měla nabízet výhled na pavilon a taky na výběh medvědů.

Jaké jsou náklady?

Náklady se podle informací vyšplhají nejspíše ke skoro sedmnácti milionům korun. Stavět by se mělo začít na začátku příštího roku, aby se tak jistě ukončily práce do konce roku, nejlépe do října příštího roku.