drakiáda

Vydali jste se na drakiádu?

Děti jsou samozřejmě radost, ale někdy jsou bohužel i starost. Své o tom samozřejmě vědí jenom rodiče, kteří s nimi tráví, co nejvíce času to jde. Nicméně pokud nevíte, co s dětmi nějaký den dělat, možná byste se mohli podívat na program města, v němž žijete. Například taková Ostrava se neustále stará o to, aby bylo zde co dělat. Mnoho lidí se do Ostravy dokonce stěhuje za tím účelem, že se zde obyvatelé zkrátka opravdu nenudí.

Ostrava neustále pořádá nejen zajímavé festivaly, ale taky samozřejmě i oblíbené odpoledne pro děti, kdy jedním takovým odpolednem byla i nedávná drakiáda. Jelikož je podzim a nyní bylo poměrně krásné počasí, byla by škoda ho nevyužít. Pokud tedy nevíte, co byste tak se svými dětmi měli dělat, rozhodněte se pro drakiádu, pokud je tedy zrovna počasí, kdy fouká vítr, ale přesto je stále hezky. Pokud se ve vašem městě taková akce nedělá, tak využijte hezkého větrného počasí a běžte si pouštět draky sami.

Kdy se drakiáda konala?

Princip společného pouštění draků tkví hlavně v tom, aby se děti při této zábavné aktivitě seznamovaly – tedy našly si opět další kamarády. Je přece něco jiného pouštět draky s rodiči a něco jiného je pouštět draky s vrstevníky.

V Ostravě se nyní drakiáda konala 21. října. Jednalo se o akci už v ranních hodinách – konkrétně všechno vypuklo o půl desáté ráno. Děti s rodiči či s přáteli a samozřejmě se svými draky se sešli na Porubské myslivně, kde si společně užili krásné dopoledne.

Není drakiáda jako drakiáda

Je skvělé, že mnoho pořadatelů dělá vše proto, aby se zde děti nenudily. Tato draikáda nebyla jako ostatní podobné akce, protože v sobě skrývala i jakousi cestu za pokladem. Po cestě měly děti najít a vyřešit celou řadu úkolů, díky nimž přišly k cíli, kde je čekaly nejen různé zábavné atrakce, ale hlavně velké překvapení. Večer si navíc mohly opéct svého posledního letošního buřta na posledním letošním táboráku.