Kolemjdoucí nebudou ohrožováni

Kolemjdoucí v Sokolské třídě už nebudou ohrožováni

Každé město se snaží o to, aby se v něm dobře žilo a aby se lidé nestěhovali do jiných měst. Například taková Ostrava se neustále snaží o to, aby zde byli lidé spokojení a aby je nic neohrožovalo či aby jim nic nebránilo v jejich životě. Bohužel ještě donedávna to byly suché lípy, které je ohrožovaly v Sokolské třídě. Nebyly zrovna ve stavu, kdy by byly naprosto bezpečné pro své okolí, proto lidé vyžadovali, aby se lípy raději pokácely. A tak se taky stalo.

Konečně od konce letošního října už nejsou chodci v Ostravě ničím ohrožováni. Všechny suché lípy byly samozřejmě pokáceny. Už tak nehrozí, že by se při silnějším větru zřítily na právě procházejícího chodce. Už nijak nepřekáží ani samotné větve, které taky znamenaly jakýsi problém. Ochráněni však nejsou jenom chodci, ale také i řidiči na vozovce, protože suché lípy částečně stály i nad vozovkou, jíž projely denně stovky aut.

Aby to zde však nebylo prázdné, začátkem jara se zde nechá vysadit nová výstavba. Nové stromky by neměly ohrožovat kolemjdoucí tak, jako ty staré suché lípy, kterým se už „naplnil čas“.