Co nabízí Ostrava

Co nabízí Ostrava v nejbližší době?

Velká města víkend co víkend nabízejí návštěvníkům řadu možností k navštívení. Pořádají nejrůznější akce, aby návštěvníci byli spokojeni, když už do daného města zavítají. Každé velké město má svá turistická místa, mezi která se nejčastěji řadí například zoo nebo zámky či hrady s dávnou historií a poutavou pověstí. Jiné skupiny lidí jsou nadšeny zejména z historických budov či stále funkčních kostelů, které nabízejí i možnost prohlídky. Rozhledny či minarety jsou také velmi oblíbené, a pokud je dané město vlastní, se vší úctou o ně pečuje.

Mezi turisticky nejatraktivnější města patří i Ostrava

Velkým oblíbencem je pro řadu Čechů zejména město Ostrava, které nabízí nejen možnosti pro skupinu přátel, ale také řadu výletů pro rodiny s dětmi. Na svůj zážitek v Ostravě si tedy přijde naprosto každý. Navíc takřka co víkend se město snaží nějakým způsobem zaujmout a snaží se vymýšlet různé akce, na které by přilákalo řadu spokojených návštěvníků. Mezi nejbližší akce se třeba řadí Karneval chutí nebo je například až do konce září otevřená nová venkovní expozice Areálu Dolní Vítkovice. Řadu lidí láká třeba i prohlídka Slezskoostravského hradu s lotrem Xaverem Yáchymem Zahozencem.

Pakliže však toužíte po jiném druhu nevšedního zážitku v Ostravě, měli byste navštívit velmi populární únikovou hru. Jedná se o další podobu escape games u nás, které se staly rychlostí blesku velmi oblíbené. Vezměte proto partu přátel a přijďte zjistit, jak na tom je vaše logické myšlení. Vše spočívá v tom, že se octnete zamčeni v místnosti a budete mít jednu hodinu na to, abyste se z ní dostali ven. Jenže cesta nevede přes rozbití oken nebo dveří, musíte vyluštit rébusy a hlavolamy. Právě ony vás totiž dostanou na čerstvý vzduch. Pakliže však nejste na tento druh zábavy stavění, ale víte o někom, kdo by tuto zábavu zažít chtěl, darujte nevšední zážitek pomocí dárkového certifikátu.