Jak rozmrazit vodu v potrubí

Odborníci radí: Jak rozmrazit vodu v potrubí?

Letošní zima prý bude stát za to, a tak vám jistě přijde vhod praktický návod, jak rozmrazit vodu v trubkách. Pokud jste se s tímto problémem setkali již v minulosti, ale neznali jste správný postup, napříště si budete vědět rady. Společně s odborníky z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili hned několik tipů. Rovnou však zapomeňte na rizikové metody v podobě rozmrazování pomocí nepřiměřeně horkých zdrojů tepla či otevřeného ohně!

Rozmrazování horkou vodou či horkovzdušnou pistolí

Vodoinstalatéři Ostrava doporučují horkou vodu. Právě díky ní trubky zaručeně a bez rizika jakékoliv újmy rozmrazíte. Sice vám to bude trochu trvat, ale trpělivost přináší růže. Anebo se chopte horkovzdušné pistole – i tu je možné při rozmrazování potrubí použít.

Pokuste se ohřát celou místnost

Zahřívání potrubí by mělo probíhat po jeho celé délce, což ovšem není vždy možné – museli byste si k tomu přizvat několik dalších lidí. Co však můžete udělat i vlastními silami, je ohřát celou místnost, ve které se trubky nachází. Jako doplněk použijte např. zmíněnou horkovzdušnou pistoli.

Pozor: než se pustíte do rozehřívání, uzavřete přívod vody a otevřete kohoutky – až voda rozmrzne, musí mít kam odtéct.

Jak potrubí zahřívat? Začněte od konce

Nemáte-li možnost zahřát celou místnost, případně se potýkáte s příliš dlouhým potrubím, rozehřívejte ho vždy od konce. Je to logické: začnete-li uprostřed či na začátku, voda nebude mít jak odtéct, protože jí bude na konci bránit ledová zátka.

Pozvěte si na rozmrazení profesionály

Pokud si na rozmrazení potrubí netroufáte, raději se obraťte na odborníky. Když si na pomoc přizvete profesionály, nic nepokazíte. Specialisté na revize elektro Ostrava doporučují přizvat vodaře především v případě kovového potrubí, které lze efektivně rozmrazit pomocí transformátorů. S těmi by měl manipulovat pouze někdo zkušený.