Festival Folklor bez hranic

Ostrava bude hostit 22 ročník festivalu Folklor bez hranic

Letošní účastníci tanečních souborů přijeli z dalekého Ekvádoru, Lotyšska, Slovinska, ale i Slovenska a České republiky. Své silné zastoupení budou mít také ostravské soubory. Účastníky festivalu přijal začátkem týdne primátor Tomáš Macura a festival poté oficiálně zahájil.   

Zástupce 13 folklorních souborů z letošního 22. ročníku Folkloru bez hranic přijal v úvodní den festivalu, v pondělí 12. srpna primátor Tomáš Macura. Festival vyvrcholí v pátek 16. srpna na Slezskoostravském hradě.

Hlavní myšlenkou festivalu je přivést folklor do ulic města přímo k lidem, mimo koncertní sály a uzavřené prostory. Proto opět zatančíme a zazpíváme pod širým nebem na Masarykově a Mariánském náměstí, před budovou Kulturního domu K-Trio, u kruhového objezdu v Porubě a také v Obchodním centru Nová Karolina.

Díky podpoře města, městských obvodů a našich partnerů jsou všechny tyto akce zdarma volně přístupné. Tanečníci předvedou své umění rovněž seniorům v domovech Sluníčko, Slunečnice a Kamenec a klientům Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Podrobný program festivalu najdete na stránkách www.folklorbezhranic.cz