Ostravské dny

Festival Ostravské dny 2019

Sídlem orchestrů festivalu OD 2019 se opět stane komplex Trojhalí Karolina a Staré koupelny Dolní oblasti Vítkovice. Festival se koná dále na dalších čtyřech místech Ostravy v dosahu 15 minut.


Výroční 10. bienále festivalu proběhne od 22. do 31. srpna v Trojhalí Karolina, Dolní oblasti Vítkovice, Divadle Jiřího Myrona, ostravské katedrále i na dole Michal.

Festival Ostravské dny je žánrově zaměřen na soudobou klasickou hudbu, a to povahy avantgardní, experimentální i riskantní. 

Do Ostravy dorazí zástupci významných představitelů soudobé hudby, mezi jinými např. skladatelky Chaya Czernowin a Isabel Mundry nebo skladatelé Miroslav Srnka a Christian Wolff. Na programu se objeví nové kompozice psané pro festival, skladby mladé generace vedle světoznámých skladatelů dneška, elektronická hudba i zvukové happeningy.

Na celý program budou dohlížet špičkoví sólisté a dirigenti komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblové z Kanady a Rakouska.

Program:

22. 8. Preview: Nová generace – Důl Hlubina
23. 8. 1080 minut – Divadlo Jiřího Myrona 
25. 8. Zahajovací koncert – Trojhalí Karolina
26. 8. Ostravská banda I – Trojhalí Karolina
27. 8. Hlasy v katedrále I – Katedrála Božského Spasitele
27. 8. Hlasy v katedrále II – Katedrála Božského Spasitele
28. 8. Z Vídně – Divadlo Jiřího Myrona
29. 8. Piano Piano Kudu – Důl Hlubina
29. 8. Quatuor Bozzini – Důl Hlubina
30. 8. Ostravská banda II – Trojhalí Karolina
31. 8. Večer v opeře – Trojhalí Karolina
31. 8. Poslední výzva – Janáčkova konzervatoř v Ostravě