Ilustrační foto-Jan Brychta

Světová cyklistika po 20 letech opět v Ostravě!!!

Světový pohár v silniční cyklistice se po dlouhých 23 letech vrací do Ostravy.

11. ročník největšího mezinárodního etapového závodu v České republice Czech Tour 2019 začne 15. srpna v 17 hodin startem úvodní etapy z Trojhalí Karolina. Týmová časovka o délce 16,2 kilometru povede centrem města, z Nové Karoliny směrem na Hranečník a Radvanice.

Do prestižního závodu nastoupí týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France, Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott, chybět nebude Ital Matteo Trentin ani Jihoafričan Daryl Impey. Domácí cyklistiku bude v závodě reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s novým mistrem České republiky Františkem Sisrem.

Ve čtyřech etapách, které začnou v Ostravě a skončí ve Šternberku, se utká dvacítka týmů zvučných jmen. Úvodní etapu velké cyklistické akce, kterou podporuje město Ostrava i Moravskoslezský kraj, budou provázet krátkodobá dopravní omezení.

Ve čtvrtek 15. srpna v době od 15.00 do 20.00 hodin bude zcela uzavřena trasa zahrnující tyto komunikace: ulice Trojhalí, Na Karolině, Frýdecká, Těšínská, Čapkova, Radvanická, Pikartská a Trnkovecká.

Město Ostrava akci podpořilo dotací ve výši 300 tisíc korun, stejně jako Moravskoslezský kraj.

Součástí akce bude i bohatý program pro celé rodiny, který v Trojhalí Karolina začne ve 13 hodin. Pro děti jsou připraveny závody na kolech nebo odrážedlech O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje. 

Podrobnější informace o dopravě budou zveřejněny na webech ostrava.cz,  msk.cz a dpo.cz. Ilustrační foto-Jan Brychta-svetcyklistiky, Alois Kankovsky