Vizualizace nového parkovacího domu v Ostravě

OSTRAVA BUDE MÍT NOVÝ PARKOVACÍ DŮM

V pořadí již 8 architektonická soutěž, kterou v posledních třech letech město Ostrava vyhlásilo, našla svého vítěze. Nový parkovací dům poblíž Domu kultury Ostrava město postaví podle návrhu Projektstudia EUCZ. 

„Nový parkovací dům bude vypadat jako socha a je zajímavou reakcí na návrh koncertní haly. Do struktury města přinese nový prvek, kterým ho obohatí. Pomůže vyřešit potřebu parkování v této atraktivní lokalitě, přičemž nabídne až desetkrát více parkovacích míst, než současné parkoviště, na kterém se bude stavět. Poslouží nejen návštěvníkům institucí v okolí, ale také rezidentům,“ uvedl primátor Tomáš Macura, který byl také členem poroty.

Návrh mezi ostatními vynikal

Na vítězném návrhu (ze všech 42 návrhů) se shodla většina poroty, což následně potvrdili i radní města. Nyní město uzavře smlouvu s autorem vítězného návrhu parkovacího domu na zhotovení projektové dokumentace. Stavba by mohla začít v roce 2021. Všechny návrhy, které přišly do soutěže, město představí veřejnosti formou výstavy na přelomu roku, termín bude upřesněn. 

Parkovací dům je jeden z dalších projektů v této části města

Lokalitu, kde je plánujeme výstavba parkovacího domu, budou již brzy lemovat významné stavby, které zásadním způsobem ovlivní tuto část města, ať už nová koncertní hala nebo Černá kostka vědecké knihovny.

Parkovací dům bude stát na exponované proluce v sousedství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v blízkosti Domu kultury města Ostravy na místě dnešního parkoviště, přiléhajícího k budově České správy sociálního zabezpečení, které má kapacitu 70 aut. Nový parkovací dům bude mít kapacitu až 679 míst.

V lokalitě je dlouhodobý nedostatek míst pro stání rezidentů, ale také zaměstnanců a návštěvníků řady institucí, které v místě sídlí. Parkovací dům bude mít jedno podzemní a šest nadzemních pater s tím, že ve spodní části bude průchozí.