Záchrana života

Policie opět zachraňuje!

Policie je v dnešní době skutečně potřebná. Mnoho z nás se bojí odcestovat do zahraničí, protože se neustále dočítáme o různých teroristických útocích. Není se čemu divit, když policie stále posiluje své složky, abychom se cítili v co největším bezpečí. Do policejních složek se hlásí i velké množství žen, což je skvělé! Už dávno neplatí to, že jenom pánové mohou být součástí policie. O tom, že ženy skutečně patří do policie, svědčí i fakt, že v Ostravě strážnice zachránily život.

Jednalo se konkrétně o dvě strážnice, které pomohly člověku se srdeční zástavou. Jednalo se o záchranu, která proběhla v průběhu listopadu. Teprve až nyní jim byly do rukou předány stužky. K tomuto slavnostnímu předání došlo na Nové radnici, stuhy jim předal sám primátor Tomáš Macura.

Kromě toho se během ceremoniálu přijali noví strážníci i strážnice. Ostravskou policejní složku nyní posílily čtyři strážnice a šest strážníků, kteří už mají za sebou i dlouhý tříměsíční kurz, díky kterému si osvojili všechno, co je třeba vědět – právní normy i sebeobranu či střelbu.