Fajna dílna

Co připravuje Fajna dílna?

V Ostravě je stále co dělat, stále máte, kam jít. Jen málokdo se zde nudí. Ostrava se snaží o to, aby se zde nenudil skutečně nikdo, proto se neustále zdokonaluje a nabízí mnoho zajímavých aktivit. Například se nyní připravují novinky v první veřejné dílně v Ostravě, kterou je takzvaná Fajna dílna. Právě ta má čím dál více aktivních členů i příznivců, proto by byla škoda, kdyby se tento projekt neposunul zas o level výše.

Pokud jste se s touto dílnou ještě nesetkali, jedná se o dílnu, která byla otevřena na začátku srpna tohoto roku. Cílem tohoto projektu je zvýšení řemeslné zručnosti široké veřejnosti, dopomoct novým živnostníkům k tomu, aby rozjeli své vlastní podnikání. Manuálně zdatných lidí stále ubývá, proto Ostrava touží tento um podpořit a zdokonalit ho u každého z nás.

V současné době nabízí Fajna dílna tři vybavené provozy, kterými je provoz keramický, dále provoz 3D tisku a arduina a posledním třetím provozem je šití. Nově by se měl otevřít další provoz, který by měl taky nadchnout zájemce o zdokonalování se v manuálních činnostech.