Vítání občánků Frenštát

První letošní vítání občánků ve Frenštátě pod Radhoštěm

Letošní první vítání občánků ve Frenštátě pod Radhoštěm se uskuteční v pátek 16. února ve 13 hodin. Celkem více jak 7 dívek a chlapců přivítá v obřadní síni radnice starostka města Zdeňka Leščišinová. Tentokrát ještě mezi nimi nebude první občanka roku 2018 ve Frenštátu pod Radhoštěm – Terezka Pindurová, která se narodila v polovině ledna.

„S maminkou Terezky jsme se dohodli, že se tohoto slavnostního obřadu s ohledem na věk dcery nezúčastní. První miminko přivítáme samostatně v pátek 9. března 2018,“ uvedla Jana Prášková, matrikářka, MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Každý nový občánek obdrží od města věcný dárek a CD s fotografiemi ze slavnostního obřadu. V roce 2017 bylo přivítáno mezi občany města celkem 68 dětí, z toho 30 děvčat a 38 chlapců.

Rodiče, kteří chtějí, aby jejich miminko bylo slavnostně přivítáno mezi občany města Frenštát pod Radhoštěm, mohou své děti registrovat osobně na recepci městského úřadu nebo písemně, přičemž formulář je k dispozici ke stažení na webových stránkách města. I další podrobnosti naleznou zájemci na www.mufrenstat.cz v záložce Město a městský úřad – Setkání a ocenění občanů města