Více pasažérů pro Mošnovské letiště

Více pasažérů pro Mošnovské letiště

V loňském roce odletělo či přiletělo denně průměrně 890 lidí na ostravském letišti Leoše Janáčka. Celkový počet pasážerů byl 324 116  za loňský rok, coč je vzhledemk roku předešlému o 25 procent více.

Od roku 2003 nerostl počet cestujících vůbec rychle, takže tato změna je vítána velice pozitivně. Růst zaznamenalo ostravské letiště po marketingové kampani, kdy se letiště propagovalo přes facebookové stránky i v Olomouckém, Zlínském a Žilinském kraji.

Cílem je stálý růst

Dle generálního ředitele by se mohlo v budoucnu podařit dosáhnout stejných čísel jako tomu je na letišti brněnském. V Brně se v minulém roce prostřídalo celkem 470 tisíc pasážerů.

U našich polských sousedů jsou ovšem čísla pasažérů v milionových cifrách, což ostravskému letišti nehrozí. Katovické letiště je schopno odbavit v některých měsících více cestujících,než ostravské za celý rok.

Nové spojení láká pasažéry

Momentální lety do Milána a Londýna lákají čím dál víc pasažérů, avšak to nebudou poslední trasy společnosti Ryanair v Ostravě. Na podzim by se měla otevřít další nízkonákladová linka, ale vše je zatím v procesu projednávání.

Již dříve prozradilo vedení ostravského letiště, že by chtěli obnovit spojení s Vídni, Mnichovem a jinými letišti v Německu. Osobní přeprava roste pomalu oproti té nákladní, která se meziročně zvýšila o 29 procent.