Parkovací plochy Vsetín

Vsetínská radnice hledá další parkovací plochy v centru města

V přednádražním prostoru se naplno rozbíhají stavební práce na podzemním parkovišti a budově obchodní galerie, což přineslo omezení počtu parkovacích míst. Vsetínská radnice poroto intenzivně hledá další možnosti, jak řidičům parkování v centru města usnadnit.

Řidiči již nyní mohou využít jako parkoviště druhé nástupiště autobusového nádraží, které nabízí téměř třicet parkovacích stání. „Řidičům je také k dispozici parkoviště u zimního stadionu, které nabízí více jak sto dvacet parkovacích míst a je v docházkové vzdálenosti pěti minut do centra města, a parkování na něm je zdarma,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

K dispozici pro odstavení vozidel je také prozatím jedna třetina plochy v místě bývalého skladu u vlakového nádraží poblíž budovy vinotéky na Nádražní ulici.
Jsme si vědomi potřeby náhradních parkovacích ploch, proto připravujeme jako nouzové parkoviště plochu u Skláře na Ohradě. Poté, co se vyřeší problematika vjezdu a výjezdu, měla by být řidičům k dispozici i tato plocha,“ informuje dále starosta Růžička.

V nejbližších dnech dojde z důvodu zahájení stavebních prací na podzemním parkovišti k uzavření celé plochy parkoviště u „věžáku“. Město Vsetín proto jedná s Českými drahami o možném využití plochy v areálu vlakového nádraží naproti autobusového nádraží.

Mgr. Adéla Kousalová