Festivalová horečka

Festivalová horečka začíná

Je sice teprve začátek března, přesto už se spouští prodeje a Ostrava se chystá na velice populární letní festivaly, největší z nich jsou mimo jiné Beats for love a Colours of Ostrava.

Beats for love

Pro ty, kdo by o něm ještě neslyšeli, Beats for love je hudební festival, který se zaměřuje především na elektronickou a taneční hudbu. Pořádá se v industriálních prostorách Dolních Vítkovic. Je to největší festival elektronické hudby v Evropě a letos startuje 2. července a bude plně nabitý až do 5. července.

První ročník se konal v roce 2013 a navštívilo jej asi 25 000 diváků, čtvrtý ročník vyprodalo 42 000 diváků a pak už rostla kapacita s návštěvností ruku v ruce. 

V anketě Prima cool – Bestcoolfest byl vyhlášen za rok 2016/2017 nejlepším festivalem České republiky a nominován do ankety European Festival Awards.

Vstupné na festival je od 18-ti let, mladší (16-17) pak jen v doprovodu dospělé osoby. Celofestivalová vstupenka Vás vyjde zhruba na 1500 Kč.

K dispozici jsou samozřejmě campy, parkování, stánky a vše, co ke každému festivalu patří.

Mezi hlavní hvězdy a největší lákadla letos patří Armin Van Buuren, Alan Walker, Martin Solveig a další.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava letos dokázaly vyvolat poprask téměř jediným jménem, a to je Twenty One Pilost. Už devatenáctý ročník populárního festivalu se uskuteční od 15. do 18. července v areálu Dolních Vítkovic.

Program bude opravdu nabitý, festival nabízí nejrůznější styly, od popu k reggae, blues, jazz, indie, elektro a 24 scén, ze kterých můžete libovolně vybírat. Je toho ovšem mnohem víc, workshopy, přednášky, divadlo a mnoho dalších vedlejších aktivit, kde si každý najde něco svého.

Pokud tedy budete mít chuť na náročnější hudbu, divadlo či zajímavou debatu, neváhejte využít doprovodný program v Gongu, vstupenky ovšem je nutné nakoupit zvlášť předem nebo přímo na místě v přízemí Gongu.

Co se týče celkových vstupenek jsou už teď nejlevnější kategorie vyprodané, čtyřdenní vstupenku tedy seženete za 2990 Kč. Vzhledem k ceně za jednodenní vstup – 2190 Kč je to opravdu výhodná cena za různorodý a kvalitní program.

Krom již zmíněných Twenty One Pilots se můžete těšit na LP, The Lumineers, The Killers a další.