nábytek

I do ložnice patří nábytek. Jenže jaký?

Zařizovat si domácnost, to není nic snadného. Určitě si svou domácnost nechcete zařídit nemoderně, spíše chcete mít domácnost stylovou a nadčasovou. I proto byste se měli rozhodnout pro zařizování podle tipů od designérů, které najdete v časopisech o bydlení či na internetu. Se zařizováním ložnice vám však poradíme my. Zařizování ložnice musí být především příjemnou záležitostí, při které se rozhodujete nad konkrétními kusy nábytku, jež bezesporu do ložnice patří. Buď si můžete nábytek koupit ve velkých nábytkových řetězcích, nebo si nechte nábytek vyrobit u truhlářů, kteří zlamino desek na míru vyrobí originální nábytek, který jinde nenajdete.

Ať už bude váš nábytek od truhlářů nebo z obchodního řetězce s nábytkem, poradíme vám jaký nábytek v ložnici nepostrádat.

Bez postele to není ložnice

Co tvoří dominantu ložnice? Bezesporu je to postel, bez které není ložnice ložnicí. Při výběru postele se vám nabízí opravdu mnoho variant, z nichž si stačí vybrat jednu. Jenže kterou? Pokud zařizujete ložnici či celou domácnost do konkrétního stylu, bude vaše rozhodování bezesporu jednodušší. Do skandinávské domácnosti patří světlé, ne-li rovnou bílé kusy nábytku, které mohou být buď z lamina, nebo z jiného přírodního dřeva. Do anglického stylu bydlení patří masivní postel s velkým a mohutným čelem, do boho domácnosti volte spíše kovovou postel, která bude dominantou, lež nenápadnou.

Komody ano nebo ne?

Mnozí lidé si pokládají otázku, jestli mají komody dát do své ložnice nebo nikoliv. Pravdou je, že komody mají místo v ložnici, ale pokud je například velká vestavěná zeď na chodbě, není nutné je do ložnice cpát. Místo nich se tak najde v ložnici místo na hezké křeslo zvané ušák, na kosmetický stolík pro ženy nebo na bobíky či květiny, které pročistí vzduch.