Sdílená kola jsou zazimována

Sdílená kola jsou zazimována

Určitě jste si všimli, že během hezkých dnů teplých ročních období se Ostravou prohání lidé na kolech, které jsou naprosto totožné. Jedná se o takzvaná sdílená kola, která lidé využívají k přemísťování se z místa na místo. Pokud nemají ve městě své vlastní kolo, využijí k přemístění se sdílené kolo, za které si zaplatí doslova jen hubičku. V případě, že byste si chtěli sdílená kola také vyzkoušet, respektive půjčit, musíte počkat až do jara nebo léta, jelikož aktuálně jsou sdílená kola v Ostravě zazimována.  

Jenom během loňského roku jezdilo modrých sdílených kol od společnosti NexBike Ostravou zhruba šest set. Aktuálně se však těší zimní pauze, během které prochází každé jednotlivé kolo údržbou a také pravidelným servisem. Podle společnosti se kola vrátí do ulic už první březnový den, tudíž až do léta čekat nemusíte, stačí vydržet do začátku jara.  

Oproti loňsku se leccos změnilo. Například vloni byla kola k dispozici uživatelům až během dubna, nikoli už během března, kdy sníh teprve začíná tát a kdy námraza pomalu, ale jistě ustupuje.