autodoplňky

Jaké autodoplňky oceníte ve voze během zimy?

Každý automobil by měl být vybaven potřebnými autodoplňky. Bohužel mnozí řidiči jsou toho názoru, že autodoplňky do svého vozidla absolutně nepotřebují, jenže to je omyl. Autodoplňky nemají rozhodně jen zkrášlovací funkci, ale mají zejména funkci ochrannou, tedy chrání vůz nejen před námi samotnými, ale zejména před nezodpovědnými řidiči, na které narazíme nejen při parkování, ale také při běžné jízdě na silničních komunikacích. Zejména nyní během zimy jsou autodoplňky nepostradatelné.

Zima je období, které řidiči nemají moc v lásce. Nejen, že mnohdy až nepříjemně sněží, ale také je všude námraza nebo ledovka. V tomto ročním období se koná celá řada dopravních nehod a v mnoha případech autodoplňky jsou to, co může vůz zachránit.

Mezi nepostradatelnými autodoplňky jsou zejména autokoberce, které v zimě oceníme nejvíce. Víte ale, jaké konkrétní autokoberce se vyplatí ve voze během zimy mít?

Volte gumové, textilní schovejte na jaro

Pokud jste do nynějška měli ve voze textilní autokoberce, nyní byste je měli vyměnit za gumové. Přeci jen se sníh dostává do vozu snadno na botách, ve voze se rozpouští a do textilních autokoberců se voda vsákne. Tím vznikají mnohé nepříjemné, škodlivé a páchnoucí plísně. U gumových autokoberců se to stát nemůže, guma úspěšně bojuje s vodou a nevsakuje ji do sebe, což je přesně to, čeho jsme chtěli docílit.

Jaké další autodoplňky oceníme ve voze během zimy?

Jak jsme zmínili, zima je období, během kterého vzniká celá řada dopravních nehod. Mnohdy za to může nedobrzdění a ledovka, jindy hraje hlavní roli slavná nezodpovědnost řidičů. Před každým nárazem mohou vůz ochránit právě autodoplňky, zejména prahové lišty nebo lišty na nárazník mohou vůz v mnoha případech ochránit.

V zimě se vyplatí mít v kufru auta také vany do kufru, které zabrání plesnivění a poškození kufru. Plastové i gumové vany do kufru vždy a za všech okolností chrání zavazadlový prostor.