kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace umožní nové kotle až 400 lidem

Ostrava je jedním z měst, které se neustále snaží o to, aby zde byli lidé spokojeni. Neustále se tak vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak docílit spokojenosti zdejších lidí. V poslední době se provádí řada oprav a úprav, které mají docílit toho, že se zde budou cítit obyvatelé šťastnější. Ke štěstí jim však nejvíce přidaly kotlíkové dotace, které jsou v Ostrav konkrétně velice hojně řešené a diskutované téma.

Léto uběhlo rychlostí blesku. Člověk by si řekl, že letos bude léto trochu delší, ale najednou tu byl už ze začátku sychravý podzim. Topit se dokonce začalo o rovných čtrnáct dní dříve, než tomu bylo vloni. Ostrava se tak rozhodlo rychle rozdělit takzvané kotlíkové dotace, které se rozdávaly už na začátku září – těsně předtím, než se začalo poprvé topit. Už během prvního dne bylo více jak 392 žádostí o nový kotel, což překonalo počet v minulé vlně.

Zhruba 400 Ostravanů si tedy nový kotel pořídí

Na kotlíkové dotace je celkově vyhrazeno v Moravskoslezském kraji zhruba 900 milionů korun. V druhé vlně ostravských kotlíkových dotací si na své nové kotle přijde tedy necelých čtyři sta lidí/domácností. Dotace je spojena s výměnou starého kotle za nový a tato dotace by měla pokrýt náklady přesně do takové míry, aby domácnosti nemusela nic doplácet ze své vlastní peněženky, tudíž nebudou nijak narušeny finanční rozpočty domácností.

Proč Ostrava právě toto podporuje?

Město Ostrava je toho názoru, že by se rozhodně vyměnit staré kotle za nové měly. Pokud navíc svým občanům může nějak pomoct, pak to rozhodně udělá. Ostrava si od tohoto slibuje hlavně snížení zátěže na životní prostředí z lokálních topenišť, které jsou zatěžovány hlavně v zimních, chladných měsících.

Dotaci město Ostrava ještě obohacuje o svůj vlastní příspěvek. Domácnosti tak mohou získat dotaci ve výši skoro 150 tisíc korun.