Kraj věnuje na Ukrajinu nemocniční lůžka

Kraj věnuje na Ukrajinu nemocniční lůžka

Do oblastní nemocnice v Nadvirné poputuje 100 nemocničních lůžek, které poskytne nemocnice v Třinci. Na Ukrajinu také dorazí pozdrav dětí z krajské mateřské školy a dětí zaměstnanců krajského úřadu. Díky plyšákové sbírce obdrží dětské oddělení nemocnice několik desítek huňatých hraček.

Nápad materiální výpomoci vznikl na základě dřívějších setkání zástupců kraje s představiteli ukrajinského města. Jednali o možnosti získání tamních kvalifikovaných zdravotnických pracovníků pro Moravskoslezský kraj. Během rozhovorů došlo i na téma výpomoci nemocnici, která se stará o zdraví 115 tisíc lidí v nadvirjanském okrese.

Darovací certifikát na nemocniční lůžka předal hejtman kraje v pondělí 12. února během setkání s ukrajinskou delegací. „Nadvirná je partnerským městem Krnova a já jsem rád, že se spolupráce mohla tímto darem rozšířit. Věřím, že náš dar alespoň trošku tamní nemocnici pomůže. Jsem také nadšený z té záplavy hraček, které na Ukrajinu darují děti našich zaměstnanců. Kromě materiální pomoci tak posíláme i spoustu radosti pro malé pacienty,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že dopravu zařídí krnovská pobočka Charity České republiky.

Ukrajinskou delegaci tvořili Bogdan Zelenjčuk (zástupce předsedy Nadvirjanské státní oblastní administrativy), Sergij Emeljančuk (hlavní lékař Nadvirjanské oblastní nemocnice) a další zástupci Nadvirjanské státní oblastní administrativy. Po setkání na krajském úřadě následovala návštěva Dolních Vítkovic spojená s vyjížďkou na Bolt Tower, návštěva Olympijského festivalu v Ostravar Aréně a také návštěva partnerského města Krnov.