Pražská firma koupila zámek v Dívčím Hradě

Pražská firma koupila zámek v Dívčím Hradě

Chátrající nemovitost na Bruntálsku byla prodána ve státní aukci, kde se nakonec vyšplhala prodejní cena na více než pět milionů korun. Aukci vyhrála pražská společnost Sky and Limited.

Starosta obce Dívčí Hrad potvrdil, že se aukce účastnilo celkem sedm zájemců, ale jen pět z nch přihazovalo. Společnost má s hradem různé plány, ale všechny jsou v souladu se záchranou zámku a rozvojem obce.

Obec bude majiteli pomáhat

V zájmu obce je především její rozvoj, takže se budou snažit s novým majitelem spolupracovat při rekonstrukci budovy či následně s pořádáním akcí na zámku.  Zájmem státu bylo zámek prodat, o což se snažili v minulosti několikrát.

V minulosti však zájem o zámek nebyl valný, takže se prodej konečně uskutečnil, až v tomto roce. Po podpisu smlouvy zaplatí společnost, která se zabývá prodejem a pronájmem nemovitostí, celkem 5,01 milionu korun.

Minulost zámku

Zámek Dívčí Hrad nahradil hrad ze 13. století, ale za druhé světové války byl při osvobozování velice poničen. V 50. letech se podařilo zámek opravit a byly mu přistavěny také dvě nové věže.

Zámek následně sloužil jako sklad pro ministerstvo zdravotnictví, které zde mělo zásoby pro krizové stavy. Až v roce 2015 byl převeden na stát, kde je součástí i areál parku, kamenný most, opevnění, sýpka, konírna a budova pro správce.