Student získal za snímek 3. Místo

Student Slezské univerzity získal za snímek 3. místo

Snímek Road to Canaris zaujal porotu Mezinárodního festivalu outdoorových filmů a jeho autor Vít Kanyza tedy získal třetí místo. Snímek se zabývá Kanárskými ostrovy, kde se autor zaměřil hlavně na život místních obyvatelů a co se tam všechno dá dělat.

 

Snímek zabodoval v oblasti Vodní dobrodružství a adrenalinové sporty, kde získal třetí místo za film, jež byl jeho bakalářskou prací. Bakalářskou práci na toto téma vytvořil při studiu oboru multimediální technika na Slezské univerzitě v Opavě.

 

Road to Canaris

Film byl vytvořen pouze pro bakalářskou práci, která se nazývala – Cestopisný dokument o Kanárských ostrovech, ale po státnicích jej oslovil vedoucí práce, aby zkusil snímek přihlásit do soutěže, protože si myslí, že bude mít velký úspěch.

 

Autor samozřejmě s takovou možností souhlasil a ihned svůj snímek poslal do soutěže, kde jak již víme, uspěl. První dvě cesty se staral o noční časoměry a ilustrační záběry ostrova, ale až na třetí cestu se připravil a rozhodl se pořídit záběry a rozhovory s lidmi, kteří na ostrovech žijí.