Záchytná parkoviště v Ostravě

Centrum Ostravy řeší záchytná parkoviště

Záchytná parkoviště, která by sloužila mimoměstským návštěvníkům k odstavení auta a přesednutí na hromadnou dopravu jsou v plánech města již dlouhou dobu. V současné době se konečně plány začínají realizovat.

Na jaře by měla být funkční první taková plocha, kde budou moci auta stát a řidiči, tak nebudou muset marně hledat místo v přeplněném centru města. V plánu jsou hned čtyři taková parkoviště typu zaparkuj a jeď.

zaparkuj a jeď!

Parkovacích míst v centru je opravdu málo a tyto parkoviště by odlehčili individuální dopravě do centra města. Podpoří se tak městská doprava, sníží se provoz v centru města a navíc to bude ekologičtější řešení.

v dubnu by mělo být otevřeno první parkoviště svého druhu v Ostravě, a to v oblasti Dolních Vítkovic vedle Místecké ulice. Toto záchytné parkoviště využijí především lidé dojíždějící z Frýdecko-Místecka a Karvinska.

Parkování bude zdarma

Řidiči zaparkují svá vozidla zdarma na těchto záchytných parkovištích a poté se svezou za pár korun do centra města tramvají. U dolu Hlubina funguje v podstatě parkování již teď, takže se plocha k parkování nebude muset nijak zásadně měnit.

Parkoviště budou hlídané a samozřejmě přibude také osvětlení a bezpečnostní kamery. Další parkoviště je plánované v lokalitě Černý potok v Hlučínské ulici, kde má být až 135 míst pro auta z Hlučínska.