Opravená křižovatka Českobratrské ulice a Sokolské třídy. Foto: Petr Havránek

OD 1. ZÁŘÍ BUDOU OPĚT V PROVOZU KŘIŽOVATKY ČESKOBRATRSKÁ X SOKOLSKÁ

Po dvouměsíční rekonstrukci jsou úseku křižovatky Českobratrské ulice a Sokolské třídy plně funkční. V provozu již budou i zastávky na mostě Pionýrů v obou směrech.

Zrekonstruované chodníky mají zámkovou dlažbu a okolí zpestřila nově vysazená zeleň. K záhonům a dělícím ostrůvkům pro chodce přibyly rostliny tavolníku, nízkého keře s malými žlutozelenými listy.

„V termínu, ještě před zahájením školního roku končí modernizace důležité křižovatky v centru města. Její opravu jsme naplánovali záměrně na prázdninové měsíce, kdy je provoz pravidelně o něco mírnější než v jiných částech roku. Součástí rekonstrukce nebyly chodníky směrem k mostu Miloše Sýkory, na ty ale chceme získat stavební povolení a jejich obnovu provést v blízké době, včetně modernizace zastávkových přístřešků,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová.

V průběhu prázdnin bylo vyměněno trolejové vedení a upravena světelná signalizace. Rekonstrukce semaforů zahrnula technickou i softwarovou úpravu stávajícího řadiče, výměnu stožárů a dalších technologických komponentů. Došlo k přemístění kamer městského dopravního kamerového systému tak, aby při pohledu na vjezd do křižovatky zabíraly kromě vozidel i stav semaforů. Drobné úpravy se dotkly také veřejného osvětlení v křižovatce.

Náklady na rekonstrukci činily 21,4 milionu korun.