DRFG Davida Rusňáka

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka investuje a pomáhá

David Rusňák je český podnikatel, majoritní akcionář investiční skupiny DRFG, ale také filantrop a mecenáš. Vyrostl ve slovácké vesničce Labuty u Kyjova a s podnikáním začal na začátku tisíciletí, kdy se nejprve první vydělané peníze investoval do obchodu se stavební chemií, poradenství k evropským dotacím a vývoje softwaru pro továrny a sklady. V roce 2011 se ale rozhodl veškeré svoje aktivity zastřešit pod jednu značku, a tím vznikla skupina DRFG tedy David Rusňák Family Group.

Stěžejní činností skupiny DRFG, jsou investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Skupina ale neřeší pouze fondy a dluhopisy, DRFG je společensky odpovědná firma, proto v roce 2016 založila svou nadaci, která se věnuje dobročinné a charitativní činnosti. Mezi hlavní projekty, jež podporuje, patří například multižánrový festival Meeting Brno, nebo také spolupráce s organizací yourchance. Ta se zaměřuje především na výuku finanční gramotnosti žáků základních a středních škola a také pomoci dětem z dětských domovů nebo pěstounské péče.

DRFG – investice, fondy, dluhopisy, ale také dobročinnost

DRFG Davida Rusňáka prostřednictvím své nadace podporuje například projekt nazvaný „Začni správně”, který se právě zaměřuje na pomoc mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů a pěstounské péče do běžného života. Pomáhá jim tak správně vykročit do života, kde už nebudou pod ochranou státních institucí a budou se o sebe muset postarat sami. DRFG ale také dlouhodobě podporuje domov Horizont v Kyjově, který se stará o pacienty s těžkým tělesným a mentálním postižením.

Skupina DRFG ale kromě jmenovaných dobročinných aktivit podporuje i sportovní a kulturní akce. Je například dlouhodobých partnerem hokejové Komety Brno, které v roce 2019 rozšířilo o generální partnerství se značkou investičních podílových fondů CZECH FUND, která je letos také hlavním partnerem české tenistky Karolíny Plíškové.