Ilustrační foto budoucí podoby nové sportovní haly v Krásném poli

NOVÁ SPORTOVNÍ HALA V KRÁSNÉM POLI

V městském obvodu Krásné Pole bude sport opět o něco dostupnější. Nová multifunkční sportovní hala zpřístupní nové možnosti. Stavba začala v těchto dnech. Hotová by měla být nejpozději v srpnu příštího roku.

Sportovní hala bude mít využití pro široké spektrum halových sportů od florbalu, sálové kopané, badmintonu, volejbalu, stolního tenisu, házené po jógu nebo aerobik. Součástí bude hlavní a vedlejší sportovní plocha, tribuna pro diváky, zázemí a sklad. Projekt počítá i se vznikem 11 nových parkovacích míst. 

Objekt vyjde na 51,9 milionu korun a stavět ji bude společnost Bystroň Group. Ta vyhrála veřejnou zakázku na realizaci stavby. Hala bude stát ve Sklopčické ulici u fotbalového hřiště v blízkosti základní a mateřské školy.

Zázemí budou tvořit čtyři šatny a dvě sociální zařízení, sklad bude určen hlavně na sportovní vybavení. Tribuna pojme až 118 sedících, 15 „polosedících“ a zhruba 40 stojících diváků.

Hala bude sloužit převážně veřejnosti k rekreačnímu sportování. Nové sportoviště budou moci využívat také žáci sousední školy. Dále ji budou využívat florbalový klub FBC Letka Ostrava-Poruba, TJ Sokol Krásné Pole a Turistický oddíl mládeže (TOM) Paprsek Krásné Pole ke svým tréninkům.