750. výročí

Oslavte během druhého zářijového víkendu 750. výročí!

Každé narozeniny jsou velkou pompou – sice mnoho lidí nechce zhruba po třicítce své narozeniny oslavovat, protože už nechtějí, aby se jim připomínalo, jak staří jsou a že jsou zase o rok starší. Nicméně u narozenin měst je to trochu jinak. Tam se neslaví prvotních pár let, protože v tom není nic tak zvláštního. Narozeniny města se slaví až tehdy, kdy léta dosahují několik set. Tak třeba to je dnes tak u Ostravy – ta se letos může pyšnit dokonce 750 lety, které uběhly od první písemné zmínky o tomto dnes třetím největším městu České republiky.

Tyto oslavy probíhají v plném proudu. Už během letních prázdnin jsme se mohli radovat z nejrůznějších koncertů, které se konaly při této příležitosti. Samozřejmě tyto velké oslavy ještě ani zdaleka nekončí. Ba naopak! Teprve začínají. To hlavní vyvrcholí během druhého zářijového víkendu – už se těšíte?

Udělejte si 8. a 9. září čas!

Pokud ještě nic nemáte, pak si do diáře napište takzvaný Historický rej, což je právě ta oslava, která se bude konat během dvou dnů v Ostravě. Jestliže však už plán máte, tak ho zkrátka zrušte, protože právě toto bude jednoznačně stát za to.

Dva dny budou naprosto nabité programy. Místa, kde se na tuto událost můžete přijít podívat, jsou hlavně Masarykovo náměstí, dále taky Černá louka a Slezskoostravský hrad, který se za poslední léta dal opravdu výrazně „do parády“.

Na co se můžete těšit?

Hlavním bodem programu budou samozřejmě historické scénky a různá dobová představení. Program je určen nejen pro děti, ale samozřejmě taky pro dospělé. Čeká na vás nejen občerstvení, ale taky i příjemná hudba. Věřící si nesmí nechat ujít mši svatou, která proběhne v sobotu v deset hodin při této slavnostní chvíli.

Na co se rozhodně můžete těšit, tak je to, že se celý tento dvoudenní program bude zaměřovat na historii, a tak dobové kostýmy jsou součástí těchto významných narozeninových oslav.