výstava Ostrava

Jaké výstavy aktuálně probíhají v Ostravě?

V Ostravě se stále něco děje. Lidé se sem rádi stěhují, protože právě tady je stále co dělat. Město se neustále snaží vymýšlet nejrůznější akce, které jsou tu i pro ty nejnáročnější obyvatele či návštěvníky města.  Každým rokem během letních horkých dnů zde sklízí velký úspěch hlavně festival Colours of Ostrava, ale to není zdaleka to jediné, co vás na Ostravě může přitahovat. Lidé sem jezdí samozřejmě i za jinými věcmi – například za řadou unikátních výstav, které se tu konají naprosto nepřetržitě.

Výstavy jsou v Ostravě opravdu velmi oblíbené. Koná se jich tu vážně mnoho a není se čemu divit, vždyť výstavy jako takové většinou probíhají delší dobu, což znamená, že pokud se vám to nehodí první měsíc probíhající výstavy, zajdete si tam měsíc druhý – a právě to je to skvělé. Každý si přijde tehdy, kdy se mu to nejvíce hodí.

Výstavy skvěle vyplní váš volný čas

Pokud právě přemýšlíte, kam se vydat, pak se vydejte na nějakou z aktuálně probíhajících výstav, kterých se v Ostravě koná zhruba nějakých dvacet. Samozřejmě každým dnem nové a nové výstavy přibývají, ale na druhou stranu taky mnoho a mnoho výstav už končí. Proto navštivte většinu třeba dnes a poznejte Ostravu trochu jinak – z jiné perspektivy, ne jenom z té památkové.

Jaké návštěvy aktuálně můžu navštívit?

Mezi aktuálně probíhající výstavy se řadí například ta, která se koná v Galerii Na Schodech. Jedná se o výstavu „Ivo-Zoubek Soniowski – Jizerské toulání“. Nabídne vám unikátní pohled do tohoto jizerského potulování a rozhodně nebudete litovat. Výstava probíhá konkrétně do 22. září tohoto roku, tudíž je ještě trochu času.

Jakou další výstavu můžeme navštívit?

Další výstavou, která se koná do osmého září, je výstava v Industrial Cagé & Gallery nazvaná „Martin Kocourek, Jural Florek, Karolina Lizurej – Steel is unlimited“.