Ostrava jezdí bez papírových jízdenek

Ostrava jezdí bez papírových jízdenek

Aby se krapet šetřilo životní prostředí, jednotlivá města se snaží dělat různé kroky, které k tomuto povedou. Planeta musí být chráněna, přece jenom je to místo, kde žijeme, nemůžeme si dovolit přijít o krásnou zeleň kolem nás nebo o oceány a moře, k nimž jezdíme na dovolenou. V případě, že patříte k lidem, kteří se snaží různými způsoby chránit prostředí kolem nás, určitě vás potěší krok města Ostravy. Ta se totiž rozhodla jako vůbec první město u nás zrušit papírové jízdenky.  

Pokud jste přijeli do Ostravy, rázem jste si kupovali klasické papírové jízdenky v automatech, abyste mohli městskou hromadnou dopravou přejíždět z místa na místo. Jenže nově se papírových jízdenek nedočkáte. Od prvního lednového dne se papírové jízdenky už nedají koupit, platnost stávajících papírových jízdenek končí posledním březnovým dnem. Ohlásil to nedávno Dopravní podnik Ostrava.  

V Ostravě se aktuálně jezdí jen na takzvané kreditní jízdenky, které jsou k zakoupení v nových automatech a které se dají dobíjet.