lyžařská slovenská legenda

Radnice pohostila slovenskou lyžařskou legendu

Pokud milujete lyžování, tak jistě nyní zbystříte, protože už zanedlouho bude tento sport nejvíce vykonávaným sportem. Přece jenom se podzim blíží ke svému konci a sníh je tu natotata. Mnoho lidí se dokonce lyžováním živí, jiní to dělají spíše rekreačně, druzí učí, jiné baví lyžování na zcela jiné úrovni. Co je však jasné, tak je to, že město Ostrava lyžování skutečně miluje. Proč by si přece jinak pozvala na radnici slovenskou lyžařskou legendu?

Stát se legendou v nějakém sportu je skvělé. Ještě lepší je to tehdy, pokud se stanete doslovně žijící legendou, kterou se opravdu nestane každý. Mezi žijící hokejové legendy se řadí například Jaromír Jágr, mezi lyžařské legendy se řadí například bratr Slovák Otto Krajňák.

Právě tuto slovenskou lyžařskou legendu v Ostravě pohostili na radnici, a to v souvislosti s XV. Mezinárodním festivalem outdoorových filmů.

Přijel sám?

Jeden z nejstarších a stále aktivních sportovců Otto Krajňák letos nepřijel sám. Ostravu navštívil společně se svým synem Ottou mladším a taky s ředitelem festivalu Jiřím Kráčalíkem.

Kdo to je Otto Krajňák?

Možná jste ještě o této žijící legendě doposud neslyšeli. Jedná se o občana slovenského Kežmaroku. Narodil se v roce 1925 a jedná se o bývalého československého reprezentanta ve sjezdovém lyžování. Poté byl taky trenérem československé juniorské reprezentace a od roku 1997 začal závodit v kategorii FIS Masters. Stal se dokonce třikrát mistrem světa FIS Masters. Mimo to je taky držitelem velkého křišťálového globu uděleného za celkové prvenství ve Světovém poháru 2017.

Tento člověk by pro nás měl být rozhodně inspirací, protože i přes svůj úctyhodný věk neustále sportuje a drží se ve skvělé fyzické kondici. Svůj život bere ve velkém optimismu. Závodit přestat ještě nechce, cítí se stále fit a taky stále na lyžích umí kousky, které se jen tak někdo nenaučí.