Ostrava jinak

Ostrava jinak! Prohlédněte si ji z autobusu

Ostrava se dneska řadí k těm nejkrásnějším městům České republiky. Pomalu ale jistě se dostává na úroveň Prahy, a to nejen vysokou úrovní života, který se zde žije, ale taky tím, že se jedná o univerzitní město nebo že začíná hostit světoznámé osobnosti z celého světa. Například při letním festivalu Colours of Ostrava do tohoto krásného města zavítalo nespočet zahraničních hudebních interpretů. Nicméně je nutné poznamenat, že pokud budete mít čas, měli byste toto město poznat. Nemusíte ho ale poznávat pěšky, můžete totiž využít i autobus!

Tedy mohli jste tuto možnost využít. Ještě do konce října jste si mohli užít prohlídku polskou Ostravou, která byla právě možná z autobusu. Pojďme si nyní o této akci říct víc.

Kdy se konala tato prohlídka?

Prohlídka se konala už 22. října. Jednalo se o fantastickou prohlídku, kterou pořádala Vyhlídková věž v Ostravě. Autobusem se jelo po stopách polské menšiny předválečné Ostravy. Nástup byl na Prokešově náměstí, odkud jste se mohli vydat speciálním autobusem Dopravního podniku Ostrava na místa, která se jakýmkoliv způsobem pojí se životem polské menšiny v předválečné podobě tohoto dnes velice krásného města.

Celková trasa vedla nejen centrem Ostravy, ale taky jste mohli zavítat do okrajových čtvrtí tohoto moravského města.

Jednalo se o akci, která byla spojena s akcí Polské dny v Ostravě, které se konaly během října.

Letos se muselo rezervovat!

Bez rezervace jste si ale tuto prohlídku bohužel neužili. Jelikož bývá kapacita autobusů omezená, tak bylo třeba rezervovat vstupenky. Buď jste to mohli udělat online, nebo jste mohli kontaktovat pověřenou osobu či stačilo napsat email.

Letošní Polské dny v Ostravě opravdu sklidily velký úspěch. Prohlídka autobusu byla rezervována do posledního volného místa. Možná by nebylo na škodu něco podobného udělat jen tak, aniž by to bylo součástí nějaké velké akce.