Starý Smokovec

Starý Smokovec jako srdce Vysokých Tater

Starý Smokovec najdete v centrální části Vysokých Tater, na úbočí Slavkovského štítu. Turistické středisko patří mezi nejstarší osady. Díky své strategické poloze je hlavním uzlem pro turistické výlety. K dominantě Starého Smokovce patří už od roku 1904 Grandhotel, kde si můžete ve vodním světě či wellness centru po náročné túře odpočinout a načerpat nové síly na další dny. Díky svému nadčasovému stylu, ve kterém je hotel vybudován, patří mezi nejluxusnější a nejoblíbenější hotely ve Vysokých Tatrách.

Tolik míst, která stojí za návštěvu

Přímo nad Starým Smokovcem se nachází vrchol Hrebienok, kam se dostanete lanovkou až do výšky 1 272 m n. m. Vrchol je výchozím bodem výstupů do Velké a Malé Studené doliny nebo na Slavkovský štít. Hrebienok je známý také díky své sáňkařské dráze, která pokračuje do Starého Smokovce a je elektricky osvětlena. Místo je vyhledávané především lázeňskými hosty ze Starého Smokovce.

Důležitá turistická křižovatka

Vzhledem ke své poloze je Starý Smokovec vhodným místem na výlety do dalších částí Vysokých Tater, jako je Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Ždiar apod. Určitě byste proto měli využít možnost se aspoň na pár dní ubytovat a prohlédnout si krásy Slovenska. S výběrem ubytování Vám ráda pomůže DCK Rekrea Ostrava, která vše potřebné vyřídí za Vás.