Továrna v Mošnově

Na továrnu v Mošnově se musí ještě čekat

V loňském roce byla plánována výstavba továrny na vývoj slitin v Mošnově, kde měla sídlit Firma Vítkovice – výzkum a vývoj technické aplikace. Avšak výstavba podle plánu zahájena nebyla, takže probíhal další odklad termínů.

Město Ostrava souhlasilo s odkladem termínů i s mnoha dalšími úpravami ve smlouvě o pozemcích. Firma již naslibovala mnoha zájemcům práci v nově postavené továrně na výrobu a vývoj moderních materiálů a superslitin v ostravské průmyslové zóně Ostrava.

Slib, který se nedal splnit

Stavba měla být dle plánů postavena v roce 2018 a zaměstnáno mělo být šedesát pracovníků. Firma slibovala zaplnění díry na trhu, jelikož by jako první v republice vyvíjeli ocel pro letecký, lodní a automobilový průmysl.

S městem byla sepsána smlouva již v minulém roce, avšak stavba nezačala kvůli tomu, že nezískali potřebné dotace. Problémem je, že daný slib by se nedal stihnout, ani kdyby se stavět začalo v daném termínu.

Problémy s pozemky

Celý problém se komplikuje, jelikož společnost potřebuje ke stavbě úvěr od banky, která ovšem žádá pozemky do zástavy. Pozemky však město přislíbilo pouze pod podmínkou splnění všech smluvních ujednání.

Město nakonec souhlasilo s posunem termínů a dokončením stavby, tudíž firmě by nemělo nic bránit v dalším postupu. Společnost musí ručit celým svým pozemkem, aby dostala z banky úvěr.