Trolejbusy v Ostravě

Trolejbusy jezdí v Ostravě už 65 let!

V dnešní době se do práce můžeme dopravovat opravdu jakkoliv. Nejčastěji se dopravujeme autem, ale pokud bydlíme v poměrně rušných městech, které jsou proslulé tím, že se zde vyplatí rychleji jezdit městskou hromadnou dopravou, pak byste rozhodně měli jezdit do práce raději tímto způsobem. Navíc metro, tramvaje, autobusy nebo trolejbusy jsou dneska pekelně rychlé, což znamená, že se do práce vždycky dostaneme včas.

Když už jsme zmínili tu hromadnou dopravu a trolejbusy – tento způsob dopravy je oblíbený hlavně v Ostravě. Právě zde totiž lidé velice často využívají právě tento způsob dopravy, a to nejen nyní, ale jednalo se o velice hojně využívanou dopravu i v minulosti. O tom pojednává i fakt, že trolejbusy slaví v Ostravě už takřka důchodový věk – jezdí zde totiž už více jak 65 let!

Jubileum, které se musí oslavit

Ekologické trolejbusy jezdí v tomto jednom z největších měst už opravdu 65 let. Toto životní jubileum se oslaví tak, že se otevřou nové a zároveň vlastně i první vozovny trolejbusů. Mimo to bude zprovozněna i další trolejbusová trať. Vozovna trolejbusů se dnes nachází od jubilea v Sokolské ulici. Byla slavnostně otevřena už devátého září tohoto roku.

V rámci tohoto otevření první vozovny trolejbusů zde byl uspořádán i den otevřených dveří. Zájemci si tak mohli prohlédnout vozový park, který byl obohacen o unikátní historické vozy. Mezi vystavenými vozy samozřejmě nechyběly ani nejstarší trolejbusy, které patří do historické garáže DPO.

65 let slaví trolejbusy, 750 let Ostrava

Toto jubileum se slaví daleko výrazněji, než byste si asi pomysleli. Je to z toho důvodu, že vlastně svých 750 let slaví i Ostrava. Ano, už uplynulo 750 let od první písemné známky o tomto krásném městě. Navíc Ostrava je jedním z pouhých třinácti měst, které dovoluje, aby jezdily trolejbusy na zdejších silničních, dopravních komunikacích, a už to je důvod k další oslavě.