Piazzeta

Piazzetta u Nádražní ulice bude mít novou tvář

Ostrava jako jedno z největších a univerzitních měst České republiky má na svých bedrech poměrně velkou zodpovědnost. Přece jenom se musí snažit, aby se zde lidem dobře žilo, aby sem rádi jezdili a popřípadě se zde také rádi bavili a stěhovali se sem. Co se týče kulturního programu a zábavy, tak to má Ostrava v malíku. Přece jenom se zde neustále něco děje. Konají se zde nejen velkolepé české festivaly, ale také je tu mnoho divadel, kin, restaurací a jiných institucí, které posouvají zdejší společenský život na vysokou úroveň.

Co se týče vzhledové stránky, tak se musí Ostrva neustále snažit o to, aby jako město dobře vypadalo. Rozhoduje se tak pro řadu oprav, které jsou v poslední době opravdu nutné. Jednou takovou opravou je i piazzetta u Nádražní ulice, která získá ještě během letošního roku novou tvář. Jak bude vypadat, to se však musíme nechat překvapit.

Přestavba, která nebude trvat dlouho

Piazzetta tedy veřejné prostranství kolem Komerční banky u tramvajové zastávky Elektra projde ještě během letošního roku jakousi rekonstrukcí či přestavbou. Nebude se však jednat o nic zdlouhavého, předpokládaná výstavba by měla trvat zhruba dvanáct týdnů maximálně.

Co se týče konkrétních informací o opravě, mělo by toto prostranství získat novou žulovou dlažbu, která bude ladit s pěšími zónami ve městě. Dále se očekává taky odstranění kolizních prvků pro chodce a vozíčkáře. Na piazzettě navíc přibudou i unikátní stojany, které budou plné uměleckých děl studentů.

Na co se můžeme těšit?

Cestu nám budou díla na piazzettě velice zpříjemňovat. V podchodu pod přístavbou Komerční banky budou andělé, na betonové lavici bude báseň Vladimíra Šlosara. Součástí oprav je i speciální osvětlení, které zvýrazní díla jako taková. Samozřejmě se zde počítá i se stojany na kola.

Co se týče této modernizace a ceny, která bude vynaložena na tuto přestavbu, stát by měla zhruba šest milionů korun bez daně.