Vzhled Ostravy získá moderní nádech

Vzhled Ostravy získá moderní nádech 

Ani Ostrava po své vzhledové stránce nebude zaostávat za jinými velkými českými městy. Dokonce bude moct konkurovat mnoha zahraničním. Důvodem jsou plánované opravy a rekonstrukce, které mají proměnit hlavně ulici 28. října. To, jak bude konkrétně tato část Ostravy vypadat, napovídá studie, která je podle dostupných informací zcela hotová a připravená na realizaci. Ze zmiňované ulice by se měl stát takzvaný „moderní bulvár”, jak zmiňovaná studie nastiňuje.  

Z aktuálních dostupných vzhledů lze odvodit, že ulici budou lemovat dvě cyklostezky, ale také široké chodníky se stromořadím. Do města se tak konečně dostane i tolik kýžená zeleň. Samozřejmě bude prostor rozdělen i pro jiné účastníky provozu.  

Ulice se má proměnit v městský bulvár, kde vznikne nejen reprezentativní veřejný prostor shlukující kulturní objekty včetně divadla nebo Domu kultury, ale také se zde mají realizovat nové instituce, jako například vědecká knihovna nebo nový koncertní sál. Samozřejmě zde budou k dispozici také parkovací domy nebo dojde k revitalizaci sadu Dr. Milady Horákové.