Zdroj fotografie mhd86.cz

Zkušební provoz tramvaje Stadler nOVA v Ostravě zahájen

Dnes poprvé vyjede na tramvajovou trať nový typ moderních švýcarských nízkopodlažních tramvají Stadler nOVA, které jsou vyráběny přímo pro podmínky ostravské MHD. Dodavatel tramvají, společnost Stadler, získala od Drážního úřadu potřebné povolení, a tak dnešním dnem začíná zkušební provoz, při kterém bude nová tramvaj testována při jízdě bez zátěže, pak se zátěží a nakonec, o prázdninách, i s cestujícími.

„Velmi rád bych poděkoval společnosti Stadler a především Drážnímu úřadu za vstřícné jednání při udělení povolení pro zkušební provoz nového typu vozidla“, sdělil generální ředitel Dopravního podniku Ostrava (DPO) Daniel Morys. Tramvaje Stadler nOVA jsou první tramvaje zahraniční výroby, které budou provozovány v České republice, a toto povolení a následný zkušební provoz je nezbytnou součástí získání tzv. průkazu způsobilosti vozidla. Jakmile bude testování v provozu ukončeno, převezme DPO od letošního srpna do první poloviny roku 2019 celkem 40 kusů těchto moderních tramvají, které jsou vybaveny mj. klimatizací prostoru pro cestující, USB konektory a přípravou pro Wi-Fi internet.

Nová tramvaj vyjede do ostravských ulic v rámci právě získaného povolení zkušebního provozu dnes, tj. ve středu 30. května, cca v 10:40 h na trase Poruba vozovna – Vřesinská a pak bude pokračovat dále do centra města.  Každý den ujede po ostravských tramvajových tratích několik set kilometrů.