ostravských galeriích

Co aktuálně uvidíte v ostravských galeriích?

Ostrava je plná míst, kam se můžete vydat, pokud máte zrovna volno. Pokud máte například děti, rozhodně se s nimi vydejte hlavně do zdejší zoologické zahrady, která bude pro vaše děti rozhodně to nejlepší. Jestliže však mají živých zvířat po krk, můžete navštívit zdejší DinoPark, kde jim tak ukážete svět, který je naprosto jiný, než zoologická zahrada. Hlavně je strašidelnější a dobrodružnější.

Nicméně jestliže děti nemáte, i tak se pro vás najde řada aktivit, které můžete dělat. Mezi nejoblíbenější návštěvy patří rozhodně návštěvy divadla nebo galerií. Konkrétně o divadla, ale ani o galerie zde v Ostravě rozhodně není nouze. Divadla každý den hrají nějaké představení a v galeriích stále uvidíte nějakou vkusnou výstavu, která vám doslova vyrazí dech z těla.

Jaké galerie stojí za návštěvu?

Mezi asi nejznámější zdejší galerii patří galerie Felix. Jedná se o uměleckou galerii, ale taky tady najdete i kavárnu i kadeřnictví. Je unikátní hlavně v tom, že se spojí ATeliér Ondřeje Horvátha a taky showroom plná produktů Provozu Hlubina. Nejčastěji se však chodí do zdejšího antikvariátu, kde právě najdete taky unikátní galerii, v níž můžete vidět hlavně výstavy, které jsou spojeny se současným malířstvím. Taky tu však velice často uvidíte vystavenou výstavu Fotografické galerie Fiducia, která prezentuje českou i světovou fotografii.

Jaké jsou zde další galerie?

Ostrava je však plná takových galerií, o kterých řada lidí neví nebo v nichž řada lidí ani nebyla. Jedná se o takové, o kterých se všude málo píše, ale právě ty v sobě skrývají to největší kouzlo. Jednou znich je například galerie Na schodech, kterou najdete v ulici Klimkovická. Taky je tu i Galerie současné malby, kde se vystavují jenom obrazy současných nejen českých, ale taky i světových autorů. Tu najdete na Smetanově náměstí. V Ostravě však najdete i galerii Technické univerzity, tedy galerii VŠB