Slezskoostravský hrad ostrava

Slezskoostravský hrad je to nejlepší v Ostravě!

Mnoho lidí se stěhuje do velkých měst hlavně za příležitostmi, které je podle nich všude čekají. Většinou se lidé stěhují do Prahy, ale Praha není jediné město, kde se vám může dařit. Zkuste rozhodně i jiná krásná velká města, kde máte mnoho příležitostí nejen pracovních nebo školních, ale kde také můžete skvěle využít svůj volný čas tak, jak byste si představovali.

Jedním takovým hezkým městem je i Ostrava. Kupodivu se i sem lidé poměrně často stěhují, protože je to město, které se v současné době neustále rozrůstá. Navíc je zde stále více a více nového, což umožňuje trávit volný čas stále jinak.

Samozřejmě je tu i řada míst, která se nemění a která přesto stojí za to navštívit i několikrát za rok. Jedná se například o zdejší Slezskoostravský hrad, který je jakousi dominantou tohoto krásného města.

Kapka informaci o Slezskoostravském hradě:

Slezskoostravský hrad byl postaven už ve druhé polovině třináctého století a leží nad řekou Ostravicí. Zhruba před třinácti lety tento hrad převzaly Ostravské výstavy, a. s. a od té doby se jedná o naprosto zdevastovaný objekt. Byla to opravdu škoda, když tato společnost nechala tuto krásnou dominantu Ostravy chátrat, ale naštěstí je už dávno tomuto chátrání konec. Začalo se zde upravovat a rekonstruovat, a tak se hrad opět dostal na seznam těch nejoblíbenějších míst, kam se nejen obyvatelé Ostravy rádi vydávají jen tak.

Fenomén Ostravy

Konečně se díky rekonstrukcím stál tento objekt hotovým fenoménem. Slouží nejen pro turisty, ale také je využíván k bohatému kulturnímu životu. V posledních letech se zde konají i nejrůznější společenské události, mezi něž se řadí například i svatební obřady nebo podobné akce.

Díky potřebným úpravám se tento ostravský fenomén opět dostal na přední pozice na žebříčku nejnavštěvovanějších kulturních památek.