Běh pro světlušku

Běh pro světlušku

Letos startuje již 9. ročník charitativní akce Noční běh pro světlušku. Běh, při kterém nejde čas, umístění nebo závod, jde o zážitek a spojení lidí pro dobrou věc. Veškeré startovné jde na pomoc lidem se zrakovým postižením. Tak si také lidé mohou aspoň z malé části vyzkoušet, jaké to je být v jejich kůži. Celá trať bude totiž jen minimálně osvětlená a účastníkům budou sloužit pouze čelovky.

I když Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pořádá charitativní běh každý rok a v různých městech, letos poprvé se uskuteční také v Ostravě.

Akce se uskuteční 6. května v areálu Dolních Vítkovic.  Výběh je ve 21:00, pro účastníky je ovšem připraven také hudební doprovod, a to v podání populárního Davida Stypky a Bandjeez, které začíná ve 20:00. Celá akce včetně registrací a dalšího doprovodného programu startuje v 18:30.

Tuto akci podporuje také sportovní společnost Hannah. Postará se o předrozběhovou rozcvičku pro všechny a dodává startovní balíčky – tedy startovné. Vybrat si můžete vybrat ze dvou variant:

  •  vak na záda a čelovka – 500 Kč
  •  vak na záda a sportovní čelenka – 450 Kč

Registrovat se můžete a stránkách přes portál GoOut.cz nebo si můžete koupit vstupenku přímo v den akce na místě. Letos je ovšem zastřešena kapacita, aby byl běh pro všechny příjemný a bezpečný. Pokud máte zájem se registrovat, tak neváhejte.

Na výběr bude také ze dvou tratí:

  • 2 km (1 okruh)
  • 4 km (2 okruhy)

Trasu můžete běžet či ujít, je to tedy opravdu pro každého a způsob cesty je jen na Vás, hlavní je společný cíl.

Pokud jste Ostraváci a nemůžete se v tomto termínu dostavit, ale rádi byste přispěli, nezoufejte, můžete si udělat výlet do jednoho z dalších měst – Plzeň, Brno, Praha, Olomouc, Jihlava nebo můžete startovným obdarovat někoho dalšího.

Pojďme se tedy společně spojit, rozzářit ulice města Ostravy a podpořit správnou věc.