Hudební čtvrtky

Hudební čtvrtky v kavárně U6 jsou zpět

Pokud jste hudební fanoušek a vzpomínáte na podzim minulého roku a hudební čtvrtky, které odstartovala akustická folk-rocková kapela Žamboši, budete jásat. 

V Dolních Vítkovicích v Kavárně U6 jsou teď znovu na programu hudební čtvrtky. Tentokrát je přivede k životu mladá ostravská kapela – Tři vykřičníky.

Už 5. března od 18:00 do 21:00 si je můžete přijít poslechnout, zazní jak jejich vlastní tvorba, tak známe melodie Jarka Nohavici. Pokud máte rádi souzvuk akordeonu a akustické kytary, je tohle přesně pro Vás. Cena vstupenky je 150 Kč v předprodeji a 250 Kč na místě.

Malý Svět Techniky je uložen v podvědomí spíše jako vědecké centrum mapující technický pokrok od průmyslové revoluce po současnost. Co už není tak všeobecně známé je fakt, že je to místo vhodném právě k těmto koncertům.

Kapela Tři vykřičníky vznikla v roce 2006 v duu zpěváka a kytaristy Radka Ogurčáka a Adama Jaskoviče, k nim se pak přidal také hráč na akordeon Vojtěch Jandásek. Dnes už je zase vše jinak, za akordeonem je krásná Hanka Kosková, přibyl basák Filip Sikmund a perkusista Vojtěch Lukáš.

Jejich sympatickým cílem je seznámit mladou generaci s už pomalu upadajícím folkem, jak už můžeme vytušit z jejich vzoru, kterým není nikdo jiný než už zmiňovaný Jarek Nohavica nebo Frýdečák René Souček.

Mohli jste je například vidět na populárním festivalu Colours of Ostrava, Festivalu v ulicích, Festivalu Porta nebo slyšet v Českém rozhlase.

Pokud byste se chtěli vyzbrojit znalostí slov jejich vlastních písniček, pak na kapelních stránkách můžete najít některé texty.

Tak přijďte podpořit ostravskou kapelu, užít si folkovou muziku, zazpívat si známe písničky a zabroukat ty neznámé a pomoci tak udržet snad už teď co nejdéle pokračující tradici hudebních čtvrtků, neboť kultuře zdar a hudbě obzvlášť! Pro zájemce dalších koncertů kapely je tady Festival Porta nebo Festival Ostrava žije vínem!!!