Janáčkova filharmonie

Co chystá Janáčkova filharmonie?

V Ostravě se neustále něco děje. Neustále se Ostrava snaží o to, aby se zde lidé nenudili, a tak se rozhoduje udělat celou řadu festivalů, které lidi dokážou nadchnout. Kromě festivalů sem ale neustále jezdí taky celá řada oblíbených hudebních interpretů, kteří vždycky přilákají opravdu velké množství hlavně mladých lidí. Ale existují taky koncerty, které mladé lidi zrovna netáhnou a které nadchnou spíše starší generaci – pro ně tu jsou koncerty Janáčkovy filharmonie.

Jelikož je polovina podzimu za námi, tak už se pomalu ale jistě můžeme těšit na vánoční svátky, kterým předchází celá řada oblíbených vánočních koncertů. Samozřejmě do Ostravy přijedou i známé hvězdy, které nás osloví svými vánočně naladěnými písničkami, ale než se tak stane, pojďme si zmínit koncerty, které pro nás chystá i Janáčkova filharmonie. S těmito koncerty nám to čekání na tu vánoční podobu koncertů bude utíkat rychlostí blesku.

Baroko a co dál?

Například 13. listopadu nás čeká v podání Janáčkovy filharmonie i skvělé koncertní vystoupení nazvané „Baroko a co dál?“. Toto vystoupení vypukne v sedm hodin večer a kde jinde, než v ostravské Janáčkově filharmonii, konkrétně v budově DKMO.

Na programu tento den jsou skladby Antonia Vivaldi, dále taky samozřejmě skladby Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela či Bedřicha Smetany.

Mezi účinkujícími vystoupí například Jiří Sedláček, který celou akci odmoderuje, dále taky Vojtěch Trubač, který hraje na varhany, poté nás čeká i Jiří Slovík, což je sbormistr, či dirigent Stanislav Vavřínek.

Mlčeti stříbro, poslouchati zlato

O více jak týden dříve nás čeká konkrétně 5. listopadu další skvělý koncert, který nyní vypukne už ve čtyři hodiny odpoledne. Jedná se o krásný koncert Janáčkovy filharmonie, který nazvali „Mlčeti stříbro, poslouchati zlato“.

Mezi účinkujícími bude například moderátorka Pavla Gajdošíková, dále moderátor Michal Sedláček ři samozřejmě dirigent Stanislav Vavřínek.