Děti chtějí do zoo

Děti chtějí do zoo! Tak zajděte do té ostravské!

Děti jsou samozřejmě radost, ale někdy jsou zkrátka starost. Je to hlavně tehdy, pokud jsou děti znuděné a neustále chtějí něco podnikat. Pokud žijete na vesnici, je to poměrně problém, protože se vám mnohdy nechce někam na výlet jezdit, ale pokud žijete například v krásné Ostravě, máte o zábavu vždycky postaráno.

Mezi oblíbené atrakce patří například DinoPark, kde děti nahlédnou do života, který tu byl před několika miliony lety. Samozřejmě jednoho dne tato neživá zvířata omrzí, a tak přemluví rodiče, aby je vzali do zdejší zoo. Ostravská zoologická zahrada však má něco do sebe – hlavně je bohatá na svou historii.

Počátky ostravské zoologické zahrady

Nejzazší historie se datuje asi do padesátých let, kdy zde vznikl přírodní park k rekreaci. Oficiálním datem vzniku této krásné zoologické zahrady je však rok 1951, konkrétně šestadvacátý říjen. Právě z tohoto roku pochází první zřizovací listina, která dokazuje, že už zde není jenom přírodní park, ale že se zde vybuduje zoo, která nemá v Česku obdoby.

Samozřejmě se nejdříve i tato zoologická zahrada potýkala s mnoha problémy, které se týkaly hlavně nedostatku stavebního materiálu. Další problémy pak vznikly při samotném chovu zvířat. Zde však byla nápomocná hlavně bratislavská zoologická zahrada, která pomohla s jakýmikoliv problémy, a tak se tato ostravská zoo mohla konečně postavit na vlastní nohy.

A tak plynula léta…

Během let svého působení se z této zoo stala jedna z nejvíce navštěvovaných zoologických zahrad současnosti. Jezdí sem rádi lidé nejen z Ostravy, ale z celé České republiky. Zoologická zahrada se neustále rozvíjí a rozšiřuje o nové a nové expozice, kterými tak může nadchnout řadu návštěvníků. V současné době se dokonce koná i řada sportovních událostí, které jsou spjaty s podporou zvířat v této zoologické zahradě. Samozřejmě se rozjela řada akcí k získání příspěvků, a tak se zoo může starat o svá zvířata tak, jak si žádají.